TE Connectivity AMP Connectors 35228M2JT
35228M2JT picture photo
Mfg. Part Number
35228M2JT
Brief Description
RES SMD 8.2M OHM 5% 3W 2512
Datasheet Download
35228M2JT.pdf
Availability of 35228M2JT
QUANTITY
35228M2JT Order Process
Ship out your order
Specifications of 35228M2JT
Internal Part NumberEIS-35228M2JT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)35228M2JT
Related Links3522, 35228M2JT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
35228M2JT Details Description
Related parts for 35228M2JT
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 24V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf