Preci-Dip 356-V3-128-00-014101
356-V3-128-00-014101 picture photo
Mfg. Part Number
356-V3-128-00-014101
Brief Description
CONN HDR 28POS 2.54MM PRESS FIT
Datasheet Download
356-V3-128-00-014101.pdf
Availability of 356-V3-128-00-014101
QUANTITY
356-V3-128-00-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 356-V3-128-00-014101
Internal Part NumberEIS-356-V3-128-00-014101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)356-V3-128-00-014101
Related Links356-V3-128, 356-V3-128-00-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
356-V3-128-00-014101 Details Description
Related parts for 356-V3-128-00-014101
IC REG LDO ADJ 0.25A 16DIP datasheet.pdf
IC COMP QUAD SGL SUPPLY 14SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 14 POS PIN SILVER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 2.5W 2512 datasheet.pdf
DC-DC CONVERT 5V 20A 1/8TH BRICK datasheet.pdf
VARISTOR 675V 65KA DISC 40MM datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7693 datasheet.pdf
CIR BRKR 1A 32VDC ROCKER datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO 5SOT23 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf