Preci-Dip 356-V3-134-00-014101
356-V3-134-00-014101 picture photo
Mfg. Part Number
356-V3-134-00-014101
Brief Description
CONN HDR 34POS 2.54MM PRESS FIT
Datasheet Download
356-V3-134-00-014101.pdf
Availability of 356-V3-134-00-014101
QUANTITY
356-V3-134-00-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 356-V3-134-00-014101
Internal Part NumberEIS-356-V3-134-00-014101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package90
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)356-V3-134-00-014101
Related Links356-V3-134, 356-V3-134-00-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
356-V3-134-00-014101 Details Description
Related parts for 356-V3-134-00-014101
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
OPTO INTERRUPTER datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
IC AMP STEREO AB DL MULTIWATT11 datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 5ROW R/A GOLD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16DIP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CABLE PIN datasheet.pdf