Hirose Electric Co Ltd 3560-24P-PG(61)
3560-24P-PG(61) picture photo
Mfg. Part Number
3560-24P-PG(61)
Brief Description
CONN PLUG R/A 24POS PUSHPULL SMT
Datasheet Download
3560-24P-PG(61).pdf
Availability of 3560-24P-PG(61)
QUANTITY
3560-24P-PG(61) Order Process
Ship out your order
Specifications of 3560-24P-PG(61)
Internal Part NumberEIS-3560-24P-PG(61)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Series3500
PackagingTape & Reel (TR)
Connector StylePlug
Connector TypeMulti-Purpose
Number of Positions24
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3560-24P-PG(61)
Related Links3560-24, 3560-24P-PG(61) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
3560-24P-PG(61) Details Description
Related parts for 3560-24P-PG(61)
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR SNGL 8-DFN datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC SMC datasheet.pdf
INSERT FEMALE 3POS+1GND SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE PIN datasheet.pdf