3M 35715-L010-A00AK
35715-L010-A00AK picture photo
Mfg. Part Number
35715-L010-A00AK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Adapters
Brief Description
CONN SKT 1 TO 2 TYPE Y
Datasheet Download
35715-L010-A00AK.pdf
Availability of 35715-L010-A00AK
QUANTITY
35715-L010-A00AK Order Process
Ship out your order
Specifications of 35715-L010-A00AK
Internal Part NumberEIS-35715-L010-A00AK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductPower Clamp Connectors and Cables Solutions
Two and Four Position Link Connectors
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Adapters
SeriesPower Clamp, 357
Convert From (Adapter End)Receptacle, Female Sockets
Convert To (Adapter End)Plug, Male Pins
Number of Positions-
Pitch0.118" (3.00mm)
Number of Rows-
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)35715-L010-A00AK
Related Links35715-L0, 35715-L010-A00AK Datasheet, 3M Distributor
35715-L010-A00AK Details Description
Related parts for 35715-L010-A00AK
CONN HEADER .100 SINGL STR 27POS datasheet.pdf
SENSOR IMAGE VGA COLOR 52IBGA datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P2C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
TELECOIL datasheet.pdf
IC FPGA 574 I/O datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 2000VDC datasheet.pdf