CTS Electronic Components 357LB5C049M1520
357LB5C049M1520 picture photo
Mfg. Part Number
357LB5C049M1520
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 49.152MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
357LB5C049M1520.pdf
Availability of 357LB5C049M1520
QUANTITY
357LB5C049M1520 Order Process
Ship out your order
Specifications of 357LB5C049M1520
Internal Part NumberEIS-357LB5C049M1520
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series357
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency49.152MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)357LB5C049M1520
Related Links357LB5C, 357LB5C049M1520 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
357LB5C049M1520 Details Description
Related parts for 357LB5C049M1520
RES SMD 1.65 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BAG SHLD METL-IN ZIP 10X12 datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 16MM datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.01% 1/5W 1506 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 4V T/H datasheet.pdf