Rubycon 35ZLH680MT810X23
35ZLH680MT810X23 picture photo
Mfg. Part Number
35ZLH680MT810X23
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Datasheet Download
35ZLH680MT810X23.pdf
Availability of 35ZLH680MT810X23
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
35ZLH680MT810X23 Order Process
Ship out your order
Specifications of 35ZLH680MT810X23
Internal Part NumberEIS-35ZLH680MT810X23
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesZLH
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.238A
Impedance18 mOhm
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.984" (25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)35ZLH680MT810X23
Related Links35ZLH680, 35ZLH680MT810X23 Datasheet, Rubycon Distributor
35ZLH680MT810X23 Details Description
Related parts for 35ZLH680MT810X23
IC A/D 15MSPS 12BIT LP 28-TSSOP datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 48K 40-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC 16BIT TRANSP LATCH 48SSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 4A 6-TSOP datasheet.pdf
BEZEL OPEN PLASTIC BLACK 10/PACK datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 10POS datasheet.pdf
VARISTOR 558V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
EMITTER IR 950NM 100MA PLCC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER 10A datasheet.pdf