NMB Technologies Corp. 3612KL-07W-B59-E50
3612KL-07W-B59-E50 picture photo
Mfg. Part Number
3612KL-07W-B59-E50
Brief Description
FAN AXIAL 92X32MM 48VDC WIRE
Datasheet Download
3612KL-07W-B59-E50.pdf
Availability of 3612KL-07W-B59-E50
QUANTITY
3612KL-07W-B59-E50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3612KL-07W-B59-E50
Internal Part NumberEIS-3612KL-07W-B59-E50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsFan Agency Approvals
Product Training ModulesCooling Solutions
Series3612KL
Voltage - Rated48VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 32mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy100000 hrs @ 25°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3612KL-07W-B59-E50
Related Links3612KL-07, 3612KL-07W-B59-E50 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
3612KL-07W-B59-E50 Details Description
Related parts for 3612KL-07W-B59-E50
RES SMD 15.8 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 500 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN datasheet.pdf
LED T3 1/4 BAY BLU 28VAC/DC datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H datasheet.pdf