Vishay/Sprague 36D142F150BB2A
36D142F150BB2A picture photo
Mfg. Part Number
36D142F150BB2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1400UF 150V 51X79 85C ST
Datasheet Download
36D142F150BB2A.pdf
Availability of 36D142F150BB2A
QUANTITY
36D142F150BB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36D142F150BB2A
Internal Part NumberEIS-36D142F150BB2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36D142F150BB2A
Related Links36D142F, 36D142F150BB2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36D142F150BB2A Details Description
Related parts for 36D142F150BB2A
DIODE ZENER 5.6V 400MW ALF2 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO247AC datasheet.pdf
CAP 1 UF 20% 50 V datasheet.pdf