Vishay/Sprague 36D142F200BC2A
36D142F200BC2A picture photo
Mfg. Part Number
36D142F200BC2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1400UF 200V 51X105 85C ST
Datasheet Download
36D142F200BC2A.pdf
Availability of 36D142F200BC2A
QUANTITY
36D142F200BC2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36D142F200BC2A
Internal Part NumberEIS-36D142F200BC2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36D142F200BC2A
Related Links36D142F, 36D142F200BC2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36D142F200BC2A Details Description
Related parts for 36D142F200BC2A
IC OPAMP CFA 400MHZ 14SO datasheet.pdf
RES MO 1/2W 100 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
LED 3MM BI LVL CLEAR YLW PC MNT datasheet.pdf
SWITCH BCD ROTARY DIP SMD datasheet.pdf
RES 1.98K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.13K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 221 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf