Vishay/Sprague 36D352F250DD2A
36D352F250DD2A picture photo
Mfg. Part Number
36D352F250DD2A
Brief Description
3500UF 250V 76X117 85C ST
Datasheet Download
36D352F250DD2A.pdf
Availability of 36D352F250DD2A
QUANTITY
36D352F250DD2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36D352F250DD2A
Internal Part NumberEIS-36D352F250DD2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36D352F250DD2A
Related Links36D352F, 36D352F250DD2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36D352F250DD2A Details Description
Related parts for 36D352F250DD2A
RES 910 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V Y5V 1206 datasheet.pdf
TXRX ESD RS-485/422 5V 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 1K FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf