Vishay/Sprague 36DE153G050AC2A
36DE153G050AC2A picture photo
Mfg. Part Number
36DE153G050AC2A
Brief Description
15000UF 50V 35X105 85C ST
Datasheet Download
36DE153G050AC2A.pdf
Availability of 36DE153G050AC2A
QUANTITY
36DE153G050AC2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DE153G050AC2A
Internal Part NumberEIS-36DE153G050AC2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DE153G050AC2A
Related Links36DE153, 36DE153G050AC2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DE153G050AC2A Details Description
Related parts for 36DE153G050AC2A
IC OPAMP GP 70MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 180SEC 28-DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
IC OFFLINE SW PWM OCP OVP 12EDIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 379 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf