Vishay/Sprague 36DE153G050AC2A
36DE153G050AC2A picture photo
Mfg. Part Number
36DE153G050AC2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
15000UF 50V 35X105 85C ST
Datasheet Download
36DE153G050AC2A.pdf
Availability of 36DE153G050AC2A
QUANTITY
36DE153G050AC2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DE153G050AC2A
Internal Part NumberEIS-36DE153G050AC2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DE153G050AC2A
Related Links36DE153, 36DE153G050AC2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DE153G050AC2A Details Description
Related parts for 36DE153G050AC2A
FUSE GLASS 3A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 300MW SOD523 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 10POS TIN T/H datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 28.8VC LLP75 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 20A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 400W datasheet.pdf