Vishay/Sprague 36DX202F250BC2A
36DX202F250BC2A picture photo
Mfg. Part Number
36DX202F250BC2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
2000UF 250V 51X105 85C ST
Datasheet Download
36DX202F250BC2A.pdf
Availability of 36DX202F250BC2A
QUANTITY
36DX202F250BC2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DX202F250BC2A
Internal Part NumberEIS-36DX202F250BC2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DX202F250BC2A
Related Links36DX202, 36DX202F250BC2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DX202F250BC2A Details Description
Related parts for 36DX202F250BC2A
FRONTPLATES RECESSED TOP/BOTTOM datasheet.pdf
IC OCT D TRANSP LTCH 3ST 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RING KRIMPTITE (E-157-14) SPM datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf