Vishay/Sprague 36DX292F200EC2B
36DX292F200EC2B picture photo
Mfg. Part Number
36DX292F200EC2B
Brief Description
2900UF 200V 44X105 85C ST
Datasheet Download
36DX292F200EC2B.pdf
Availability of 36DX292F200EC2B
QUANTITY
36DX292F200EC2B Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DX292F200EC2B
Internal Part NumberEIS-36DX292F200EC2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DX292F200EC2B
Related Links36DX292, 36DX292F200EC2B Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DX292F200EC2B Details Description
Related parts for 36DX292F200EC2B
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK R/A 3POS 7.62MM datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 50MA 13 OHM TH datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 75POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 50W datasheet.pdf