Vishay/Sprague 36DX292F250BC2A
36DX292F250BC2A picture photo
Mfg. Part Number
36DX292F250BC2A
Brief Description
2900UF 250V 51X105 85C ST
Datasheet Download
36DX292F250BC2A.pdf
Availability of 36DX292F250BC2A
QUANTITY
36DX292F250BC2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DX292F250BC2A
Internal Part NumberEIS-36DX292F250BC2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DX292F250BC2A
Related Links36DX292, 36DX292F250BC2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DX292F250BC2A Details Description
Related parts for 36DX292F250BC2A
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 72KBIT 9NS 100TQFP datasheet.pdf
FUSE CERM 1.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
USB A-PIGTAIL SUB-CH 3.33M datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 GL/W SN datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V NP0 1808 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.28A 251 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf