Vishay/Sprague 36DX292G040AA2B
36DX292G040AA2B picture photo
Mfg. Part Number
36DX292G040AA2B
Brief Description
2900UF 40V 35X54 85C ST
Datasheet Download
36DX292G040AA2B.pdf
Availability of 36DX292G040AA2B
QUANTITY
36DX292G040AA2B Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DX292G040AA2B
Internal Part NumberEIS-36DX292G040AA2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DX292G040AA2B
Related Links36DX292, 36DX292G040AA2B Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DX292G040AA2B Details Description
Related parts for 36DX292G040AA2B
CBL RIBN 15COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL EMI 3A datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO218AB datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 84POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
DIP CABLE 16POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 75W datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
M801 6C 6#23 PIN RECP OM datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf