Vishay/Sprague 36DX332F350DF2A
36DX332F350DF2A picture photo
Mfg. Part Number
36DX332F350DF2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
3300UF 350V 76X143 85C ST
Datasheet Download
36DX332F350DF2A.pdf
Availability of 36DX332F350DF2A
QUANTITY
36DX332F350DF2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DX332F350DF2A
Internal Part NumberEIS-36DX332F350DF2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DX332F350DF2A
Related Links36DX332, 36DX332F350DF2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DX332F350DF2A Details Description
Related parts for 36DX332F350DF2A
THYRISTOR PROTECT BI-DIR 50A SMB datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 5% 4W 8230 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 32SOJ datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 60KB FLASH 113BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 820 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG BLK SHLD 100' datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V JB 1210 datasheet.pdf