Vishay/Sprague 36DX452G025AA2A
36DX452G025AA2A picture photo
Mfg. Part Number
36DX452G025AA2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
4500UF 25V 35X54 85C ST
Datasheet Download
36DX452G025AA2A.pdf
Availability of 36DX452G025AA2A
QUANTITY
36DX452G025AA2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DX452G025AA2A
Internal Part NumberEIS-36DX452G025AA2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DX452G025AA2A
Related Links36DX452, 36DX452G025AA2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DX452G025AA2A Details Description
Related parts for 36DX452G025AA2A
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 20POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
TXRX RS232 2.4GHZ 50MW DB9 datasheet.pdf