Vishay/Sprague 36DY102F100AN2A
36DY102F100AN2A picture photo
Mfg. Part Number
36DY102F100AN2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1000UF 100V 35X41 85C ST
Datasheet Download
36DY102F100AN2A.pdf
Availability of 36DY102F100AN2A
QUANTITY
36DY102F100AN2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DY102F100AN2A
Internal Part NumberEIS-36DY102F100AN2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DY102F100AN2A
Related Links36DY102, 36DY102F100AN2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DY102F100AN2A Details Description
Related parts for 36DY102F100AN2A
CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 40 OHM 5% 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CUSTOM COVER 2-TYPE 505 ISG datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 300MA 2.95 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 1100PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
DSUB HAND CRIMP TOOL COAX/SIGNAL datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PLC CBL W/O SWINGARM 5M datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 KINTEX7400BGA datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0039UF RADIAL datasheet.pdf