Vishay/Sprague 36DY392F150BD2A
36DY392F150BD2A picture photo
Mfg. Part Number
36DY392F150BD2A
Brief Description
3900UF 150V 51X117 85C ST
Datasheet Download
36DY392F150BD2A.pdf
Availability of 36DY392F150BD2A
QUANTITY
36DY392F150BD2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DY392F150BD2A
Internal Part NumberEIS-36DY392F150BD2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DY392F150BD2A
Related Links36DY392, 36DY392F150BD2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DY392F150BD2A Details Description
Related parts for 36DY392F150BD2A
IC BUFFER DVR 8BIT CMOS 20QSOP datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER W/ADJ VCO 24LFCSP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 6A 8-SOP datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 39POS SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 3POS COND END SOCKET 10M datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 36VOUT 50W datasheet.pdf