Grayhill, Inc. 37FBR2-AAW2121G
37FBR2-AAW2121G picture photo
Mfg. Part Number
37FBR2-AAW2121G
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 0.15A 24V
Datasheet Download
37FBR2-AAW2121G.pdf
Availability of 37FBR2-AAW2121G
QUANTITY
37FBR2-AAW2121G Order Process
Ship out your order
Specifications of 37FBR2-AAW2121G
Internal Part NumberEIS-37FBR2-AAW2121G
FamilyPushbutton Switches
Series37F
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating150mA (AC/DC)
Actuator TypeRound, Button, Flush
Color - Actuator/CapGreen
Illumination Type, ColorLED, Green
Illumination Voltage (Nominal)12 VDC
Panel Cutout Dimensions-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)37FBR2-AAW2121G
Related Links37FBR2-, 37FBR2-AAW2121G Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
37FBR2-AAW2121G Details Description
Related parts for 37FBR2-AAW2121G
IC UP SUPERVISOR QUAD 12-TQFN datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS UNIV-M-N-L YELLW datasheet.pdf
IC SW SPDT 0.1-6GHZ GAAS 6-QFN datasheet.pdf
XFRMR MODULE 1PORT 1:1 10/100B-T datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
470UF 16V 12,5X30MM 125C 8000H datasheet.pdf