3M 38.9MM-38.9MM-25-5590H-05
38.9MM-38.9MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
38.9MM-38.9MM-25-5590H-05
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
38.9MM X 38.9MM 1=25/PK
Datasheet Download
38.9MM-38.9MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 38.9MM-38.9MM-25-5590H-05
QUANTITY
38.9MM-38.9MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 38.9MM-38.9MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-38.9MM-38.9MM-25-5590H-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeSquare
Outline38.90mm x 38.90mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)38.9MM-38.9MM-25-5590H-05
Related Links38.9MM-38.9M, 38.9MM-38.9MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
38.9MM-38.9MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 38.9MM-38.9MM-25-5590H-05
MODULE SDRAM 128MB 168DIMM datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 8X1 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
OSC XO 1.544MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CTV 19C 19#12 PIN J/N RECP datasheet.pdf
CTV 18C 14#22D 4#8(TWIN) PIN R datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
LED LAMP SUP/BR 5MM RED datasheet.pdf