Cornell Dubilier Electronics 380LX331M200K202
380LX331M200K202 picture photo
Mfg. Part Number
380LX331M200K202
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
380LX331M200K202.pdf
Availability of 380LX331M200K202
QUANTITY
380LX331M200K202 Order Process
Ship out your order
Specifications of 380LX331M200K202
Internal Part NumberEIS-380LX331M200K202
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)603 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)380LX331M200K202
Related Links380LX331, 380LX331M200K202 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
380LX331M200K202 Details Description
Related parts for 380LX331M200K202
CONN RECEPT 6POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28DIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 1200W datasheet.pdf
CO SENSOR datasheet.pdf
RES 340 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PLC SPLITTER 2X8 P-GRADE SC/APC datasheet.pdf
EVAL BOARD BOOST REG LT1304-5 datasheet.pdf
CBL USB A RCPT SQ FLNG-PLUG .3M datasheet.pdf
CRYSTAL 16.000000MHZ SMD datasheet.pdf
AC CURRENT SENSOR 15A MAX datasheet.pdf