Cornell Dubilier Electronics 380LX681M080H202
380LX681M080H202 picture photo
Mfg. Part Number
380LX681M080H202
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 80V SNAP
Datasheet Download
380LX681M080H202.pdf
Availability of 380LX681M080H202
QUANTITY
380LX681M080H202 Order Process
Ship out your order
Specifications of 380LX681M080H202
Internal Part NumberEIS-380LX681M080H202
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating80V
ESR (Equivalent Series Resistance)450 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)380LX681M080H202
Related Links380LX681, 380LX681M080H202 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
380LX681M080H202 Details Description
Related parts for 380LX681M080H202
CONN HEADER 36POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
POWER ENTRY MOD W/FILTER 10A 1PL datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 500' datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 10ppm 18pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN 7/8" MALE 4POS datasheet.pdf