3M 38102-W022-W00 FL
38102-W022-W00 FL picture photo
Mfg. Part Number
38102-W022-W00 FL
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
2POS LINK W/M CONN FOR 22 AWG
Datasheet Download
38102-W022-W00 FL.pdf
Availability of 38102-W022-W00 FL
QUANTITY
38102-W022-W00 FL Order Process
Ship out your order
Specifications of 38102-W022-W00 FL
Internal Part NumberEIS-38102-W022-W00 FL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTwo and Four Position Link Connectors
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesPower Clamp, 381
PackagingTray
Connector TypeSelf Mating
Contact TypeNon-Gender Specific
Number of Positions2
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeLatch Lock
Cable TerminationIDC
Wire TypeDiscrete or Ribbon Cable
Wire Gauge22 AWG
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorWhite
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)38102-W022-W00 FL
Related Links38102-W0, 38102-W022-W00 FL Datasheet, 3M Distributor
38102-W022-W00 FL Details Description
Related parts for 38102-W022-W00 FL
IC MULT/DIV REALTIME ACU 18-CDIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
ESD HANDLER 10X8-1/8X1 datasheet.pdf
TVS DIODE 6.63VWM 12.5VC 1.5KE datasheet.pdf
CAP CER 2800PF 10KV N4700 DISK datasheet.pdf
EX3 DEBURRING WHEEL 8" 8S FIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
PREM 3D FLMNT ORANGE datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf