TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 381A301-71-04/180-0
381A301-71-04/180-0 picture photo
Mfg. Part Number
381A301-71-04/180-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
HEATSHRINK MOLDED Y BOOT PO ADH
Datasheet Download
381A301-71-04/180-0.pdf
Availability of 381A301-71-04/180-0
QUANTITY
381A301-71-04/180-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381A301-71-04/180-0
Internal Part NumberEIS-381A301-71-04/180-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 381A3
TypeBoot, Transition - Breakout, 2:1 (Y)
Shell Size - Insert1
FeaturesAdhesive Coating
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Flexible
Large Diameter Supplied0.780" (19.8mm)
Large Diameter Recovered0.260" (6.6mm)
Small Diameter Supplied0.520" (13.2mm)
Small Diameter Recovered0.260" (6.6mm)
Large Recovered Length1.000" (25.4mm)
Small Recovered Length1.000" (25.4mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381A301-71-04/180-0
381A301-71-04/180-0 Details Description
Related parts for 381A301-71-04/180-0
FUSE HOLDER CART 32V 20A IN LINE datasheet.pdf
IC FILTER S-VIDEO DUAL 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .030M 20POS datasheet.pdf
RES 2 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 50 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 3W DO204AL datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf