Cornell Dubilier Electronics 381EL821M200A022
381EL821M200A022 picture photo
Mfg. Part Number
381EL821M200A022
Brief Description
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
381EL821M200A022.pdf
Availability of 381EL821M200A022
QUANTITY
381EL821M200A022 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381EL821M200A022
Internal Part NumberEIS-381EL821M200A022
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOL381EL Series Obs 6/Dec/2013
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance820µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)220 mOhm
Lifetime @ Temp.7000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381EL821M200A022
Related Links381EL821, 381EL821M200A022 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381EL821M200A022 Details Description
Related parts for 381EL821M200A022
RES SMD 62 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 1.165A 93 MOHM datasheet.pdf
RES 150 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW DO213AB datasheet.pdf
CAP CER 680PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 630VDC RDL datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
STANDARD NYLON CABLE TIES datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 200W datasheet.pdf