Cornell Dubilier Electronics 381LQ223M016H452
381LQ223M016H452 picture photo
Mfg. Part Number
381LQ223M016H452
Brief Description
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP
Datasheet Download
381LQ223M016H452.pdf
Availability of 381LQ223M016H452
QUANTITY
381LQ223M016H452 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381LQ223M016H452
Internal Part NumberEIS-381LQ223M016H452
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance22000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating16V
ESR (Equivalent Series Resistance)34 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.8A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381LQ223M016H452
Related Links381LQ223, 381LQ223M016H452 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381LQ223M016H452 Details Description
Related parts for 381LQ223M016H452
IDC CABLE - MKC30K/MC34M/MPL30K datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 5.6MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC CONTROLLER HOTSWAP ADJ 16SSOP datasheet.pdf
IC FIFO 32768X36 10NS 128-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 50W datasheet.pdf