Cornell Dubilier Electronics 381LQ331M450K452
381LQ331M450K452 picture photo
Mfg. Part Number
381LQ331M450K452
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
381LQ331M450K452.pdf
Availability of 381LQ331M450K452
QUANTITY
381LQ331M450K452 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381LQ331M450K452
Internal Part NumberEIS-381LQ331M450K452
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)553 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.38A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381LQ331M450K452
Related Links381LQ331, 381LQ331M450K452 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381LQ331M450K452 Details Description
Related parts for 381LQ331M450K452
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 50PPM datasheet.pdf
CAP FILM 490UF 10% 800VDC SCREW datasheet.pdf
IC SYNCFIFO 8192X36 10NS 128TQFP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER DL R/A TIN 64POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 640MA 328 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 135MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 130MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf