Cornell Dubilier Electronics 381LQ332M050H012
381LQ332M050H012 picture photo
Mfg. Part Number
381LQ332M050H012
Brief Description
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP
Datasheet Download
381LQ332M050H012.pdf
Availability of 381LQ332M050H012
QUANTITY
381LQ332M050H012 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381LQ332M050H012
Internal Part NumberEIS-381LQ332M050H012
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance3300µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381LQ332M050H012
Related Links381LQ332, 381LQ332M050H012 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381LQ332M050H012 Details Description
Related parts for 381LQ332M050H012
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 0.036 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 335PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 20POS datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG ADJ 2.5A 20QFN datasheet.pdf