Cornell Dubilier Electronics 381LQ682M063K032
381LQ682M063K032 picture photo
Mfg. Part Number
381LQ682M063K032
Brief Description
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP
Datasheet Download
381LQ682M063K032.pdf
Availability of 381LQ682M063K032
QUANTITY
381LQ682M063K032 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381LQ682M063K032
Internal Part NumberEIS-381LQ682M063K032
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance6800µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)49 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.6A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381LQ682M063K032
Related Links381LQ682, 381LQ682M063K032 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381LQ682M063K032 Details Description
Related parts for 381LQ682M063K032
CONN PLUG 8POS 18-22AWG DUAL datasheet.pdf
CABLE ASSEM FIBER SC-ST 10METER datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PANEL ALUM 2.72X2.50X0.06" datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED LUXEON COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE SKT datasheet.pdf
MICRO 51C P 3" YEL JACKP NI datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf