Cornell Dubilier Electronics 381LR122M200A032
381LR122M200A032 picture photo
Mfg. Part Number
381LR122M200A032
Brief Description
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
381LR122M200A032.pdf
Availability of 381LR122M200A032
QUANTITY
381LR122M200A032 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381LR122M200A032
Internal Part NumberEIS-381LR122M200A032
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
PackagingBulk
Capacitance1200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)124 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.13A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381LR122M200A032
Related Links381LR122, 381LR122M200A032 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381LR122M200A032 Details Description
Related parts for 381LR122M200A032
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" STR TIN datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.050 WHITE 100' datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
ANALOG TIMER 6SEC-60MIN datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 20V SMD datasheet.pdf