Cornell Dubilier Electronics 381LX102M100H022
381LX102M100H022 picture photo
Mfg. Part Number
381LX102M100H022
Brief Description
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP
Datasheet Download
381LX102M100H022.pdf
Availability of 381LX102M100H022
QUANTITY
381LX102M100H022 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381LX102M100H022
Internal Part NumberEIS-381LX102M100H022
PackagingBulk
Capacitance1000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381LX102M100H022
Related Links381LX102, 381LX102M100H022 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381LX102M100H022 Details Description
Related parts for 381LX102M100H022
IC EEPROM 4KBIT 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 150A AC/DC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
CONN FML 120POS 4ROW SMD R/A datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 35V X7R 1206 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf