Cornell Dubilier Electronics 381LX183M010J022
381LX183M010J022 picture photo
Mfg. Part Number
381LX183M010J022
Brief Description
CAP ALUM 18000UF 20% 10V SNAP
Datasheet Download
381LX183M010J022.pdf
Availability of 381LX183M010J022
QUANTITY
381LX183M010J022 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381LX183M010J022
Internal Part NumberEIS-381LX183M010J022
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance18000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)44 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.4A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381LX183M010J022
Related Links381LX183, 381LX183M010J022 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381LX183M010J022 Details Description
Related parts for 381LX183M010J022
DIODE ZENER 43V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 178 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
2447 WITH 25FT 14-3-SO 2547 datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 10POS FOR PINS datasheet.pdf