Cornell Dubilier Electronics 381LX222M080J032
381LX222M080J032 picture photo
Mfg. Part Number
381LX222M080J032
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP
Datasheet Download
381LX222M080J032.pdf
Availability of 381LX222M080J032
QUANTITY
381LX222M080J032 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381LX222M080J032
Internal Part NumberEIS-381LX222M080J032
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance2200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating80V
ESR (Equivalent Series Resistance)90 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.1A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381LX222M080J032
Related Links381LX222, 381LX222M080J032 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381LX222M080J032 Details Description
Related parts for 381LX222M080J032
ROUND STANDOFF 6-32 NYLON 2" datasheet.pdf
SK WSD-S-KK RED-L datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
DAC 8BIT OCTAL R-R 16-LLP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 3W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 800MA 110 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 410MW SOD123 datasheet.pdf