Cornell Dubilier Electronics 381LX222M100J452
381LX222M100J452 picture photo
Mfg. Part Number
381LX222M100J452
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP
Datasheet Download
381LX222M100J452.pdf
Availability of 381LX222M100J452
QUANTITY
381LX222M100J452 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381LX222M100J452
Internal Part NumberEIS-381LX222M100J452
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance2200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381LX222M100J452
Related Links381LX222, 381LX222M100J452 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381LX222M100J452 Details Description
Related parts for 381LX222M100J452
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 2% 400VDC RAD datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 30VA THRU HOLE datasheet.pdf
SIDAC BI 170V 100A QFN 5X6 8L datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 19COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.05A 113 MOHM SMD datasheet.pdf