Cornell Dubilier Electronics 381LX681M180H052
381LX681M180H052 picture photo
Mfg. Part Number
381LX681M180H052
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP
Datasheet Download
381LX681M180H052.pdf
Availability of 381LX681M180H052
QUANTITY
381LX681M180H052 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381LX681M180H052
Internal Part NumberEIS-381LX681M180H052
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating180V
ESR (Equivalent Series Resistance)293 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.7A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381LX681M180H052
Related Links381LX681, 381LX681M180H052 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381LX681M180H052 Details Description
Related parts for 381LX681M180H052
CONN HDR 5POS R/A KEY-X TIN datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 0805 datasheet.pdf
CONN SEC II 6 POS 100C/L datasheet.pdf
CIRCULAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 100V 85A DO5 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
1.2MM SLD RCPT 1X3 YEL KEYB/03 datasheet.pdf
TSRP REDUCER, 1.75" TO 1.25" datasheet.pdf