TE Connectivity Raychem Cable Protection 382W042-25/86-0
382W042-25/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
382W042-25/86-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
382W042-25/86-0.pdf
Availability of 382W042-25/86-0
QUANTITY
382W042-25/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 382W042-25/86-0
Internal Part NumberEIS-382W042-25/86-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 382W0
TypeBoot, Transition - Breakout, 2:1 (Y)
Shell Size - Insert42
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied0.790" (20.0mm)
Large Diameter Recovered0.310" (7.9mm)
Small Diameter Supplied0.354" (9.0mm)
Small Diameter Recovered0.160" (4.1mm)
Large Recovered Length1.180" (30.0mm)
Small Recovered Length1.260" (32.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)382W042-25/86-0
382W042-25/86-0 Details Description
Related parts for 382W042-25/86-0
RES SMD 5.62K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MATRIZE TIMER datasheet.pdf
IC REG OVP W/LATCHOFF 16SOIC datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG 16POS 0.156" datasheet.pdf
TERM BLOCK INSTAL GROUND GRN-YEL datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Header 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
DPST ROCKER SWITCH WITH LEGEND datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 250A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf