Cornell Dubilier Electronics 383LX223M080B092VS
383LX223M080B092VS picture photo
Mfg. Part Number
383LX223M080B092VS
Brief Description
CAP ALUM 22000UF 20% 80V SNAP
Datasheet Download
383LX223M080B092VS.pdf
Availability of 383LX223M080B092VS
QUANTITY
383LX223M080B092VS Order Process
Ship out your order
Specifications of 383LX223M080B092VS
Internal Part NumberEIS-383LX223M080B092VS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductType 381LX383LX Aluminum Capacitors
Standard Package42
PackagingBulk
Capacitance22000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating80V
ESR (Equivalent Series Resistance)22 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current7.83A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension1.969" Dia (50.00mm)
Height - Seated (Max)3.701" (94.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 5 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)383LX223M080B092VS
Related Links383LX223M, 383LX223M080B092VS Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
383LX223M080B092VS Details Description
Related parts for 383LX223M080B092VS
IC OPAMP CHOPPER 2MHZ 16SO datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 80POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
XBEE PRO RS232 ADAPTER RPSMA datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T SOLDER LUG datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf