Cornell Dubilier Electronics 383LX223M080N102
383LX223M080N102 picture photo
Mfg. Part Number
383LX223M080N102
Brief Description
CAP ALUM 22000UF 20% 80V SNAP
Datasheet Download
383LX223M080N102.pdf
Availability of 383LX223M080N102
QUANTITY
383LX223M080N102 Order Process
Ship out your order
Specifications of 383LX223M080N102
Internal Part NumberEIS-383LX223M080N102
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Capacitance22000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating80V
ESR (Equivalent Series Resistance)19 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current6.95A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension1.575" Dia (40.00mm)
Height - Seated (Max)4.213" (107.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 4 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)383LX223M080N102
Related Links383LX223, 383LX223M080N102 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
383LX223M080N102 Details Description
Related parts for 383LX223M080N102
FIXED IND 12UH 3.5A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
IC LSR DRVR 4.25GBPS 3.6V 24VQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC .183A STRGHT datasheet.pdf
GDT 90V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONTACT FOR DRAWER CONNECTOR datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 500' datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V 20% X6S 1206 datasheet.pdf