Cornell Dubilier Electronics 383LX681M400N052
383LX681M400N052 picture photo
Mfg. Part Number
383LX681M400N052
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
383LX681M400N052.pdf
Availability of 383LX681M400N052
QUANTITY
383LX681M400N052 Order Process
Ship out your order
Specifications of 383LX681M400N052
Internal Part NumberEIS-383LX681M400N052
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)244 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.2A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension1.575" Dia (40.00mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)383LX681M400N052
Related Links383LX681, 383LX681M400N052 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
383LX681M400N052 Details Description
Related parts for 383LX681M400N052
CONN CABLE CLAMP 5.8MM datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 20DIP datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 40E 8.25KV BOLT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf