| Internal Part Number | EIS-39.37-1-CN3190 | |
| Featured Product | 3M Custom Die Cuts Tape by Usage Type Guide | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | CN-3190 | |
| Shape | Tape | |
| Thickness - Overall | 0.0043" (0.109mm) | |
| Width | 39.37" (1m) | |
| Length | 3' (914.4mm) 1 yd | |