Littelfuse 39018R2IB5.5
39018R2IB5.5 picture photo
Mfg. Part Number
39018R2IB5.5
Brief Description
FUSE M/V R-RATED 18R 5.5KV INV-B
Datasheet Download
39018R2IB5.5.pdf
Availability of 39018R2IB5.5
QUANTITY
39018R2IB5.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 39018R2IB5.5
Internal Part NumberEIS-39018R2IB5.5
Fuse Type-
Voltage - Rated5500VAC (5.5kV)
Current390A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension-
Mounting TypeBolt Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)39018R2IB5.5
Related Links39018R, 39018R2IB5.5 Datasheet, Littelfuse Distributor
39018R2IB5.5 Details Description
Related parts for 39018R2IB5.5
CONN SMB JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 24AWG TIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 300MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS .050 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
HAN PORT 120VAC+3A BREAKER+RJ45 datasheet.pdf