Honeywell Sensing and Productivity Solutions 392JB25K
392JB25K picture photo
Mfg. Part Number
392JB25K
Brief Description
POT 25K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
Datasheet Download
392JB25K.pdf
Availability of 392JB25K
QUANTITY
392JB25K Order Process
Ship out your order
Specifications of 392JB25K
Internal Part NumberEIS-392JB25K
Series392
PackagingTray
TaperLinear
Resistance (Ohms)25k
Tolerance±10%
Number of Gangs1
Built in SwitchNone
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Actuator TypeSlotted
Actuator Length0.875" (22.23mm)
Actuator Diameter0.125" (3.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)392JB25K
Related Links392J, 392JB25K Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
392JB25K Details Description
Related parts for 392JB25K
JFET P-CH 40V 0.225W SOT23 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 55mA Lighting, Signage 16-SSOP datasheet.pdf
23 CIR MTA156 ASSY ON TAPE LF datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 600MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/2 BLU 5X4' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
WIRE DEPRESSOR datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 9POS R/A datasheet.pdf