Preci-Dip 399-V3-110-10-009101
399-V3-110-10-009101 picture photo
Mfg. Part Number
399-V3-110-10-009101
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 10POS 2.54MM T/H R/A
Datasheet Download
399-V3-110-10-009101.pdf
Availability of 399-V3-110-10-009101
QUANTITY
399-V3-110-10-009101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 399-V3-110-10-009101
Internal Part NumberEIS-399-V3-110-10-009101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series399
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness29.5µin (0.75µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)399-V3-110-10-009101
Related Links399-V3-110, 399-V3-110-10-009101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
399-V3-110-10-009101 Details Description
Related parts for 399-V3-110-10-009101
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 100PPM datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 27V SOT363 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
ADAPTER PHILIPS/NXP DIP40/PLCC44 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
BOARD DEMO 40MSPS LTC2257-12 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V THRU HOLE datasheet.pdf