Preci-Dip 399-V3-147-10-009101
399-V3-147-10-009101 picture photo
Mfg. Part Number
399-V3-147-10-009101
Brief Description
CONN HDR 47POS 2.54MM T/H R/A
Datasheet Download
399-V3-147-10-009101.pdf
Availability of 399-V3-147-10-009101
QUANTITY
399-V3-147-10-009101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 399-V3-147-10-009101
Internal Part NumberEIS-399-V3-147-10-009101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package110
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions47
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)399-V3-147-10-009101
Related Links399-V3-147, 399-V3-147-10-009101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
399-V3-147-10-009101 Details Description
Related parts for 399-V3-147-10-009101
IC CLOCK GEN 3.3V SS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
THERMOSTAT 105 DEG NO TO-220 datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 133MHZ 90BGA datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 10A 6C datasheet.pdf