Vishay/Sprague 39D127F100GJ6
39D127F100GJ6 picture photo
Mfg. Part Number
39D127F100GJ6
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
120UF 100V 19.3X41.7 85C AXI
Datasheet Download
39D127F100GJ6.pdf
Availability of 39D127F100GJ6
QUANTITY
39D127F100GJ6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 39D127F100GJ6
Internal Part NumberEIS-39D127F100GJ6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package105
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)39D127F100GJ6
Related Links39D127, 39D127F100GJ6 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
39D127F100GJ6 Details Description
Related parts for 39D127F100GJ6
MOSFET N-CH 30V 21A 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15MHZ 8DIP datasheet.pdf
HEX STANDOFF 8-32 S STEEL 1/4" datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 12-14 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.435" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf