Vishay/Sprague 39D206F450HJ6
39D206F450HJ6 picture photo
Mfg. Part Number
39D206F450HJ6
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
20UF 450V 24X44.5 85C AXI
Datasheet Download
39D206F450HJ6.pdf
Availability of 39D206F450HJ6
QUANTITY
39D206F450HJ6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 39D206F450HJ6
Internal Part NumberEIS-39D206F450HJ6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package91
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)39D206F450HJ6
Related Links39D206, 39D206F450HJ6 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
39D206F450HJ6 Details Description
Related parts for 39D206F450HJ6
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 550MA 880 MOHM datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
3 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf