Vishay/Sprague 39D308G030JS6
39D308G030JS6 picture photo
Mfg. Part Number
39D308G030JS6
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
3000UF 30V 25.7X79.8 85C AXI
Datasheet Download
39D308G030JS6.pdf
Availability of 39D308G030JS6
QUANTITY
39D308G030JS6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 39D308G030JS6
Internal Part NumberEIS-39D308G030JS6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package85
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)39D308G030JS6
Related Links39D308, 39D308G030JS6 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
39D308G030JS6 Details Description
Related parts for 39D308G030JS6
CHOKE POWER LINE 18MH .5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CBL RIBN 2COND CLEAR 1000' datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DSUB 50 F PCB R/A G30 TIN datasheet.pdf